Dva týdny věnují dobrovolné práci v zájmu ochrany přírody okolo Pálavských vrchů. Pro devětadvacetiletou Kim je to první cesta do České republiky.

„V Jižní Koreji existuje jedna velmi známá webová stránka, kterou navštěvuje spousta studentů. Právě na ní jsem se dověděla o možnosti jet pomáhat v přírodě do České republiky,“ vysvětlila Kim, jak se k možnosti navštívit Mikulov dostala.

Z přístupu místních lidí k přírodě je Kim překvapená. „Máme u nás úplně jinou kulturu i jinou přírodu. Kopce nebo stromy, které jsou tady, v Koreji nenajdete. U nás bychom přírodu takhle nikdy neopečovávali. Ale díky tomuto workshopu jsem o ochraně přírody začala mnohem víc přemýšlet,“ přiznává Asiatka.

Své návštěvy Evropy chce čerstvá absolventka vysoké školy maximálně využít. „Ještě před začátkem prací pod Pálavou jsem s kamarádkou navštívila Irsko. Až tady skončíme, chceme se jet podívat do Prahy a pak ještě někam do zahraničí,“ prozrazuje své plány.

Kromě vřelého přístupu místních lidí hodnotí kladně Kim i zdejší jídlo a pití. „Zkusila jsem už bílé víno od mikulovských vinařů a moc mi chutnalo. Hlavně jsem ale byla zvědavá na české pivo. To je známé po celém světě. Musím uznat, že není vůbec špatné,“ hodnotí místní speciality Korejka.

Se svými zahraničními přáteli se o Pálavské vrchy bude starat celý týden. A aby na svůj pobyt nezapomněla, její kamarádka ji často a ráda vyfotí.