Nepřetržitá výluka mezi stanicemi Lanžhot a Kúty je naplánovaná od pátku 13. října. Začne ve čtvrt na deset dopoledne a potrvá do 25. října, a to do tři čtvrtě na pět odpoledne.  „Hned na počátku výluky odstraníme stávající trolejové vedení, zrušíme dosavadní propojení protisměrných kolejí a o víkendu přivedeme kolej až k mostu přes Moravu. Na slovenské straně počítáme díky novému mostu a jeho zatěžovacím zkouškám s rozsáhlejšími pracemi, ale budeme mít vše připravené na to, aby se mohl koridor opět propojit po jedné nové koleji na nový most,“ sdělil projektový manažer firmy Skanska Ondřej Zedník.

Podrobnosti o výluce najdou zájemci ZDE.

Na koridorové trati bude po kompletním dokončení modernizace možné zvýšit rychlost vlaků z původních sto dvaceti na sto šedesát kilometrů za hodinu. Zlepší se bezpečnost a plynulost provozu a sníží hlučnost a vibrace. „Na české straně již stavbaři položili nové koleje a vybudovali čtyři nové mosty, trať je zvýšená o tři čtvrtě metru. Důvodem je napojení na nový hraniční most přes Moravu s vyšší polohou i ochrana před pravidelnými záplavami v okolních lužních lesích,“ sdělil Ondřej Šuch, který má ve Skanska Central Europe na starosti komunikaci.

| Video: Youtube

Modernizace trati o délce jeden a půl kilometru mezi Lanžhotem a hranicí se Slovenskem začala loni, práce za bezmála 600 milionů korun bez daně mají na starosti společnosti Skanska a Elektrizace železnic Praha. Investorem stavby je Správa železnic.