ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Stejně se vyjádřil k obyvatelům i valtický starosta Pavel Trojan. „Potvrzuji informaci o případu onemocnění COVID-19 ve městě Valtice. Z výše uvedeného důvodu nabádám občany, aby důsledně dodržovali hygienická opatření nařízená vládou, a chránili tak sebe a ostatní,“ sdělil Trojan.

K zachování klidu, rozvahy a selského rozumu vyzval i lednický starosta Kabát. „Je třeba, abychom všichni dodržovali vyhlášená opatření. Na tom by ostatně ani případ nákazy v Lednici neměl nic měnit. Rozhodně by jeho potvrzení nemělo znamenat šíření paniky mezi lidmi. Věřím, že Ledničtí jsou uvážliví a budou se chovat disciplinovaně, jako doposud,“ řekl starosta.

Zmínil zároveň, že se obec aktuálně snaží, aby všichni obyvatelé měli k dispozici alespoň jednu kvalitní látkovou roušku. „Roušky jsme objednali po své linii, centrálně zřejmě nic nedostaneme, tak jsme nečekali. Nicméně doručení roušek nejde tak rychle, jak bychom si představovali. I proto jsme vděční za solidaritu obyvatel, díky nimž mohli naši hasiči včera roznést na pět set kusů látkových roušek a dalších pět set budou roznášet i dnes,“ vyzdvihl Kabát.