„Stejně jako stavba samotná je pod památkovou ochranou také ohradní zídka, která kostel obklopuje. Ta je ovšem kvůli povětrnostním vlivům i vandalům v havarijním stavu,“ upozornil starosta Břeclavi Svatopluk Pěček.

Sbírku pořádá vedení radnice společně s poštorenskou farností. Výtěžek půjde právě na stavební opravu poničené části navštěvovaného areálu, který stojí na velmi vytížené křižovatce – řidiči přes ni jezdí například směrem na Lednici či Valtice, opačně pak do centra Břeclavi. Často je také místem dopravních kolon. Jak to tam aktuálně vypadá, lze zjistit přes tento odkaz.

Trasa plánovaného obchvatu Břeclavi.
Rodinný dům v Břeclavi ustoupí stavbě obchvatu. Silničáři zbourají i jiné stavby

Farnosti podle města schází dostatek peněz také proto, že další miliony musí zaplatit za opravu zatékající střechy. Úvodním příspěvkem do sbírky se stane výtěžek z koncertu mužského sboru Klapa Vinčace z města Novi Vindolski. Koná se v pátek 15. září od půl sedmé večer. Vstupné je dobrovolné.

„V rámci podpory rozvoje cestovního ruchu přispěje na opravu zídky také město Břeclav,“ přislíbil starosta.

Přispět je možné prostřednictvím bankovního účtu 131 – 241800287/0100 a také do sbírkových pokladniček. Ty budou od pondělí v budově Městského úřadu Břeclav, v Turistickém informačním centru a v kostele Navštívení Panny Marie v Poštorné.