„Přistoupili jsme k tomuto kroku proto, že chceme diskutovat s lidmi, které můžeme i oslovit a celou dotazovanou problematiku jim vysvětlit. To se totiž díky možnosti anonymního přispívání doposud nedělo,“ vysvětlil mikulovský starosta Rostislav Koštial s tím, že o nutnosti uvést svoje jméno pod dotaz na fóru rozhodla tamní rada po poradě s odborníky. „Hodně jsme se o tom bavili. Rozhodnutí to tedy nebylo unáhlené,“ podotkl starosta.

Ten také poukázal na další z důvodů, které tamní k adresné diskuzi vedly. „Mnozí lidé ve fóru rozehráli pod přezdívkou i téma, které bylo například poměrně důležité a na které nebylo snadné jen tak odpovědět ve dvou větách. Šlo třeba o věci, které by bylo potřeba řešit osobně a jejichž podstatu musíme složitěji vysvětlovat. Bohužel jsme ale neměli žádnou zpětnou vazbu,“ krčil rameny mikulovský starosta.

Obavy, že by se lidé kvůli nutnosti podpisu ve fóru přestali vyjadřovat, však Koštial nemá. „To si nemyslím. Každý bychom v sobě přece měli mít zodpovědnost. Nebudu lidem říkat, zda se mají ozývat nebo ne. Věřím ale, že pokud je jako obyvatele města něco trápí, nebudou se bát pod svým jménem uvést, o co se jedná,“ je si jistý starosta.

Obrátit se na něj podle jeho vyjádření mohou Mikulovští kdykoliv a jakkoliv. „Každému už dlouhodobě signalizuji, že dveře mojí kanceláře jsou otevřené dokořán a že mě mohou navštívit kdykoliv. Telefonní číslo mám také veřejné a navíc jen jedno. Mohou mi i napsat. Možná se jim ozvu zpátky s tím, abychom se setkali. Mnohdy jsou totiž otázky hodně specifické a nelze na ně odpovědět pár větami v obecné rovině. To je k ničemu,“ vyzval Koštial.