Marcinčák po tomto v dalším znění urážlivém příspěvku zjistil, že nikdo s takovým jménem v Mikulově nežije. Pisatele tudíž považuje za anonymního. Na jeho, jak říká – hloupé a lživé zprávy – nechce reagovat. Na svých pozemcích vytváří to, co považuje za správné.

„Zídky a pilíře jsou postaveny z mikulovského vápence, který je tady jako stavební materiál po staletí, možná tisíciletí, tudíž sem patří. Nevidím důvod, proč ho nezužitkovat. Osobně ho používám asi pět let,“ uvedl Marcinčák.

Kámen, jako přírodní materiál, se mi zkrátka líbí, vzkazuje neznámému škarohlídovi. Ten si v diskuzním fóru bere na paškál kromě něj, jeho rodiny a mikulovského starosty i dle jeho názoru podobně nevkusné a neúčelné koše s kamením v areálu mikulovského amfiteátru.

„Tato zpráva na našich webových stránkách se chová jako anonym a my reagujeme jen na konkrétní dotazy. Proto jsme také zřídili fórum pro občany, aby se mohli každého zastupitele zeptat na to, co ho trápí,“ vysvětlil Koštial.

Vzápětí dodal, že uvedený článek není konkrétní dotaz, ale podle jeho názoru plivanec, který se nezakládá z hlediska věcnosti v mnoha ohledech na pravdě. S kritikou kamenné architektury rozhodně nesouhlasí. Od lidí žijících v Mikulově má jen samé kladné ohlasy.

„Nezažil jsem na to kritický názor, naopak jen gratulace,“ podotkl.
Vápenec použil ke stavbám svých zdí či pilířů nejprve vinař Marcinčák. Návrhy mu vytvořil brněnský architekt Aleš Fiala, jehož do Mikulova přivedl. Fiala je v současné době v trojčlenném týmu architektů, kteří se potkávají a probírají různé návrhy pro mikulovskou radnici. „Po současných dobrých zkušenostech s jejich prací, i dřívějších otiscích, které ve městě zanechali, se rozhodně politika architektury v Mikulově zlepšila,“ vyjádřil Koštial jednoznačný názor.

Šéf mikulovské radnice si investici do trojčlenného týmu pochvaluje. Architekti podle něj pracují pro město nezištně a v subkomisi, která konzultuje všechny své názory se stavební komisí, sedí zcela dobrovolně.