„Podle mého názoru neexistuje žádný důvod, proč by Kostice měly sloužit městu Břeclav jako jeho obchvat. Neřešení problému s dopravní obslužností průmyslové zóny v Bratislavské ulici a současně umožnění jejího dalšího rozvoje má pro Kostice jednoznačné negativní dopady,“ zamýšlí se na internetovém diskuzním fóru obce obyvatel Kostic, který se podepsal jménem Lubomír Kamenský.

Jak dále uvedl, připadá mu, že se s nevyhovujícím stavem obyvatelé Kostic i vedení obce smiřuje. „Myslím, že žaloba obce Kostice za způsobené škody proti městu Břeclav by musela uspět u každého soudu. Případně, proč není možné prostě zakázat nákladní dopravu, která nesouvisí s dopravní obslužností dotčených obcí? Město Břeclav profituje z rozvoje průmyslové zóny v Bratislavské ulici na úkor Kostic,“ míní.

A starostka Kostic Anna Bradávková s ním souhlasí. „Tímto problémem se už zabývala rada obce. Jediným řešením je buď obchvat Břeclavi, nebo vystavění nájezdu a sjezdu z dálnice za Kosticemi směrem na Břeclav. Kamiony do té doby budou obcí zkrátka projíždět, protože jinak nemají kudy. Do malé průmyslové zóny v Břeclavi prostě pod mostem v břeclavské Bratislavské ulici neprojedou,“ je si starostka vědoma velkého problému.

Jak dodala, studii na nájezd a sjezd už si obec nechala zpracovat. Přitom zjistila, že za dvanáct hodin projede přes den Kosticemi kolem dvou set sedmdesáti kamionů.

„Když jsem volala do Břeclavi, abych zjistila informace kvůli územnímu plánu, řekli mi, že máme ještě chvilku s nájezdem počkat. Že by se měl začít obchvat Břeclavi řešit, jenže to už je taky pár let. A obchvat pořád vypadá nejistě,“ tuší Bradávková

Jak však dodala, jeden z bývalých zastupitelů Kostic už dříve upozorňoval na to, že problém s kamiony mají i další obce. A mnohdy mnohem větší. Takže je těžké předpokládat, že by Kostice získaly potřebné peníze. Přestože i starostka potvrdila, že některé domy jsou kvůli kamionům popraskané.