„O soutěži jsem se dozvěděla od fotografa Jana Svobody, se kterým jsem spolupracovala. Neuvažuji o sobě jako o modelce, jsem docela malá. Mám jen sto šedesát centimetrů. A to je právě výhoda této miss, že dá šanci i holkám, které nemají ty správné míry 
a výšku pro modelku" vysvětluje Rabušicová.

Modelingu se věnuje především ve volném čase a pro zábavu. Mimo to jí učarovaly latinsko-americké tance. Živí ji dokonce jako tanečnici. Se svým tanečním partnerem Jakubem Nožičkou předvádí převážně sambu, cha-chu, rumbu, paso boble a jive. Kromě tance maluje, stará se o své dvě čivavy a ráda chodí s přáteli ven a do kina.

Miss Chrámu Chmele a Piva 2014 je obnovená po dvou letech. Finálový večer se odehraje přeposlední srpnový den v Žatci, v srdci kraje chmele a piva. Z dvou set dívek z celé České republiky vybrala porota dvanáct finalistek, které přijedou do Žatce již tři dny před finálovým večerem.

Čeká je tam soustředění a plnění různých úkolů. „Soutěžní disciplíny nebudou omezené jen na jediný večer. Soutěžit se bude mino jiné ve správném čepování piva a nabídce hostovi, v degustaci piva nebo ručním česání chmele. Samozřejmě nebude chybět ani oblíbená promenáda v plavkách a volná disciplína podle zájmu a výběru soutěžících," uvedl mluvčí soutěže Petr Šimáček.

Dívky však nebudou jen trpět pod dohledem přísných porotců, ale čeká je i zábava a odpočinek. Například v podobě wellness, každodenní diskotéky nebo fotografování na zámku a v historických centrech měst.

Ve finálovém večeru by se Rabušicová chtěla blýsknout 
i svým tanečním nadáním. „Pro volitelnou disciplínu určitě zvolím nějaké taneční vystoupení i se svým partnerem," prozrazuje tanečnice.

A jaké pivo nejvíce chutná? „Z piv mám určitě nejradši světlé. Spíše slabší, čili desítku. Nejlepší je točená, pořádně vychlazená a podávaná v létě na zahrádce," popisuje žena s úsměvem oblíbený druh piva.

Kateřinu Rabušicovou mohou její příznivci podpořit také na webových stránkách Žateckého deníku.

ROMAN DOLEJSKÝ