V dubnu se v místě začala opravovat kanalizace, od té doby je silnice rozkopaná. Nyní od areálu Lokomotivy po vstup na koupaliště. Původní dohoda přitom podle Dubského byla, že přes letní sezonu bude silnice průjezdná a s pokládáním asfaltu se začne až v září. Harmonogram se ale změnil.

Starosta okresního města Pavel Dominik změnu v pracovním rozvrhu zhotovitele potvrdil. „Je to nepříjemné pro koupaliště, sousední hotel a asi i pro Lokomotivu, nicméně někdy se to udělat musí. Ke změně došlo po návrhu zhotovitele. Pro něj by bylo složitější, kdyby měl skončit a zase za dva měsíce se na staveniště znovu nastěhovat. Pro mě je důležitější, aby využili nynější náskok a všechno bylo hotové bezpodmínečně do konce roku a nezůstalo to nedodělané. Mimo vrchních pěti centimetrů asfaltu, které se dodělají na jaře," prohlásil Dominik.

Změny starosta konzultoval i s Dymo Piškulou, ředitelem městské organizace Tereza, která má koupaliště na starosti. „Původně jsem chtěl, aby část, která se koupaliště bezprostředně dotýká, zůstala neporušená a začala se opravovat až od začátku září. Ředitel Terezy však souhlasil, že pokud se rozkope cesta pouze po vstup na koupaliště, změna mu vadit nebude," informoval Dominik.

Dělníci opravují silnici ve Veslařské ulici v Břeclavi. V pracích pokračují oproti původnímu harmonogramu i přes léto.Zdroj: DENÍK/Michal Hrabal

Piškula přiznal, že nynější opravy silnice před koupalištěm jsou snížením komfortu pro návštěvníky. Oproti minulému roku je břeclavské koupaliště navštěvované méně. „Nejdůležitějším faktorem návštěvnosti je však počasí. Když je hezky, návštěvníci si k nám cestu najdou. Pokud je škaredě, i kdyby byla cesta pozlacená, nepřijdou. Ovšem opravy silnice nám nepřidají," připustil nakonec také ředitel Terezy.

A dodal, že rozdíl v tržbách za červen a červenec oproti loňsku činí zhruba čtyři sta tisíc korun. „Letos je daleko horší počasí než před rokem. Hlavně v červnu se moc nedalo koupat, protože byla docela zima," srovnával Piškula.

Opravy vyjdou na zhruba osm milionů korun. Kromě silnice budou nové i okolní chodníky, veřejné osvětlení a parkoviště. Na nadcházejícím kontrolním dnu ve středu už se chce Dominik domluvit na přechodném dopravním značení, aby byla Veslařská konečně průjezdná z obou stran.