Voda na břeclavském koupališti lákala šestadvaceti stupni. „Po oba víkendové dny přišlo kolem patnácti set lidí a opravdu si to užívali. Pro kondiční plavce to bylo trochu horší, ale ti chodí spíš ráno a v podvečer. Myslím si, že můžeme být spokojení a lidé si bazén chválí. Jen doufejme, že pěkné počasí ještě nějakou dobu vydrží," uvedla včera mluvčí břeclavské radnice Eliška Windová.

Že prosluněné dny provozovatelům pasují, potvrdil také správce koupaliště v Němčičkách Jaroslav Stávek. „Konečně nám počasí nahrálo a jsme za to rádi. V sobotu přišlo něco kolem devíti set lidí, v neděli pak o stovku méně protože trochu foukal vítr. Voda má dvacet šest a půl stupně, je krásně čistá, nádherná. Tento týden pro nás bude slabší, máme zaplněnou jen polovinu ubytovny malými fotbalisty. Lidé asi hodně jezdí po dovolených," uvedl Stávek.

Maximální vytížení hlásilo v uplynulých dnech rovněž vedení hustopečského koupaliště. „Voda má příjemných sedmadvacet stupňů, zůstat na sluníčku bylo opravdu náročné. Kdyby to vydrželo do listopadu, nezlobili bychom se," informoval s úsměvem ředitel Sportovního zařízení města Hustopeče Aleš Proschek. ⋌(hu)