„Právě teď jsme nechali zpracovat projektovou dokumentaci. Do konce roku bychom chtěli mít v pořádku všechny papíry i se stavebním povolením,“ uvedl starosta Krumvíře Jaroslav Komosný. V lednu se totiž otevřou granty Evropské unie, takže by Krumvířští mohli zažádat o dotaci.
„Koupaliště by nás mělo stát asi devatenáct milionů. Pětaosmdesát procent bychom chtěli zaplatit z fondů Evropské unie, dalších sedm a půl procenta pak ze státního rozpočtu. Na nás by pak zbyl necelý milion a půl,“ vypočítával starosta.

Podle něj by to bylo pro tisícovou vesnici nejschůdnější řešení. Jinak by prý museli čekat, až jim Evropská unie nějaké peníze přidělí. Krumvířští v rozpočtu projektu plánují také postavit budovy, ve kterých by návštěvníci našli sociální zařízení, šatny ne občerstvení.

„Budovy sice na místě budoucího koupaliště stojí, ale nevyhovují hygienickým požadavkům. Musely by se úplně zdemolovat a postavit nové,“ vysvětlil Komosný.
Kromě přírodního koupaliště s maximální hloubkou tři metry nebude v areálu za amfiteátrem chybět ani brouzdaliště pro nejmenší, dřevěné molo, filtrační laguny s množstvím rostlin a kurt pro plážový volejbal.