A aby toho nebylo málo, před pár dny se v Rakvicích na Břeclavsku kozlík objevil také jako dominanta kruhového objezdu u příjezdu do obce. „Kdo ho tam umístil, netušíme. Jde o nějakého neznámého recesistu, který nás ale opravdu pobavil. Myslím, že to tam kozlíkovi sluší. Úžasná recese, moc se mi to líbí,“ usmíval se starosta Rakvic Radek Průdek.

Fotky plyšového kozlíka, který sedí na čtyřech kubících betonu a podstavci pro budoucí několikametrovou kovovou plastiku raka, začali Rakvičtí šířit na sociálních sítích.

Redakce Deníku se vydala do jedné malebné obce na Břeclavsku. Poznáte podle fotografií, o jakou se jedná?
Fotohádanka: poznáte malebnou obec na Břeclavsku?

Vzhledem k použitému materiálu však kozlík, který z výšky dohlíží na Rakvice, nepřežil nepřízeň počasí. „Vtipné, ale levné. Mohli si dát více záležet na kvalitě,“ zmínil například Roman Malinka.

Za krasavce zase označila kozlíka Kateřina Řezníčková. „Projížděla jsem kolem něj o víkendu se synem. Moc se nám líbil. Přišlo mi to vtipné a trefné. Po dešti to ovšem nebude koza, ale zmoklá hromada chlupů,“ smála se Rakvičanka.

Přitakával jí i František Novotný. „Dobrá cypovina, aby měli novináři o čem psát a lidi o čem mluvit. Jinak dobře myšlený, ostudně provedený," okomentoval.