„Zvolili jsme jednotný styl těchto drobných odpočinkových míst, která mají sloužit k zastavení a oddechu cykloturistů a návštěvníků našeho regionu. Cílem je zlepšit infrastrukturu a nabídnout turistům kvalitnější služby spojené s poznáváním jižní Moravy,“ sdělil tajemník Mikroregionu Hustopečsko Leoš Vejpustek.

Dřevěný mobiliář obsahuje informační tabule, posezení s přístřeškem nebo altány, odpadkové koše a stojany na kola. Tyto prvky jsou umístěné v Hustopečích, Starovičkách, Velkých Pavlovicích, Bořeticích, Vrbici, Kobylí, Němčičkách, Horních Bojanovicích a Kurdějově. Tedy v obcích, které v červnu pořádají pro cykloturisty projekt Putování krajem André.

Mobiliář po celé trase cyklostezky je jednotný, byť některá zastavení nabízejí turistům více míst k sezení. „Vybavení je podle toho, jak si to jednotlivé obce namyslely. Všude jsou stojany na kola a přístřešek s posezením, tedy dvě lavice a stůl pod stříškou. Ve Starovičkách a Vrbici jsou altány pro více lidí. Nechybí odpadkový koš a tabule s informacemi kokrétní obce, například pozvánky na akce,“ vylíčil velkopavlovický místostarosta Zdeněk Karber.

„Pro turisty to znamená velké plus. A to nejen pro cyklisty. Zázemí mohou využít všichni, kteří putují po Hustopečsku. Třeba i na běžkách, pokud je sníh,“ poznamenal Karber. Stezka se zastaveními seznamuje turisty hlavně s místním vinařstvím. A snaží se zpopularizovat odrůdu André.

Na projektu vybudování kompletního mobiliáře pro návštěvníky Mikroregionu Hustopečsko se pětaosmdesáti procenty celkových nákladů podílela ze svého operačního programu Evropská unie. Zbývající peníze doplatily obce, u kterých zázemí pro turisty stojí.