Její základní délka je jednačtyřicet kilometrů. Kolaři odstartují v Hustopečích a postupně mohou zavítat do Staroviček, Velkých Pavlovic, Bořetic, Vrbice, Kobylí, Němčiček, Horních Bojanovic
a Kurdějova, než se vrátí do startovního města. „Je ale možnost i kratších okruhů pro méně zdatné cyklisty a rodiny s dětmi," sdělili organizátoři.

Začátek i konec putování je podle pořadatelů u hustopečského autokempu Formanka, a to v době od devíti do dvanácti hodin. „Pro prvních deset účastníků v cíli máme připravenou odměnu v podobě Hustopečského městského vína," lákají organizátoři.

Akrobacie na kole

Cyklisty na letošní jubilejní expedici vyprovodí trojnásobná mistryně světa v krasojízdě Martina Štěpánková. Předvede i akrobacii na kole.

Kromě ochutnávek vína 
ve sklepech a kulinářských klenotů regionu budou přístupné rozhledny a vyhlídky. Novinkou je razítkovací místo v hale velkopavlovické Šlechtitelské stanice vinařské. 
V podvečerních šest hodin začne slosování o zajímavé ceny. Poté hustopečští vinaři otevřou sklepy v uličkách Na Hradbách a Vinařská.

Za startovné na Expedici krajem André lidé zaplatí stokorunu, děti a mládež mohou vyrazit na tento cyklovýlet zdarma.