„Bylo to moje hobby už od dětství. Rád jsem se hrabal v zemi. Určitě jsem se s tím už narodil,“ vypráví zahradník. Nejdříve navrhoval a vytvářel zahrady pro známé a kamarády s podmínkou, že nikomu neřeknou, kdo jim ji dělal. „Lidem se moje zahrady líbily, a když se přece jen rozkřiklo, že je dělám já, musel jsem některé zakázky kvůli množství dokonce odmítat,“ vzpomíná na své začátky.

Protože je Milan Maděryč velmi tvůrčí, v jeho nápadech se odráží spousta jednotlivých vjemů, které dokáže spojit v jedinečné dílo. „Zahrada není jen o zeleném, ale hlavně o nápadu a plastičnosti, která podle mě nesmí chybět. Proto se vyžívám ve skalkách, zídkách a jezírcích,“ popisuje.
Podle něj není zákon, že krásná zahrada musí být drahá a náročná na údržbu. „Určitě ale vyžaduje pozornost. Všechno se vyvíjí a roste,“ říká čtyřicetiletý zahradník. Se svými výtvory se většinou neloučí. Zůstávají mu v péči.

Jak říká, v tvorbě zahrad trendy příliš nefungují. „Není to jako vazba kytic, kde jeden rok letí modrá, další zase zlatá. Zahrada je nadosmrti, proto je třeba, aby všechno ladilo. Teprve potom může být krásná a perfektní. Proto jsem také rád u vytváření zahrady od začátku až do konce, i když najímám brigádníky,“ dodává svědomitý Maděryč.