Před pěti lety se tomu někteří smáli. Kravihorská republika bořetických vinařů sice bodovala se svými recesistickými nápady, ale postavit u sklepů hotel? Pochybovačům definitivně zavřela ústa hotelová přístavba, která se otevírá právě v úterý.

„Chtěli jsme zkvalitnit služby. Také ubytovací kapacita v některých obdobích roku už nestačila,“ přiblížil důvody rozšíření vzhledově neobvyklého hotelu, který připomíná šest vesnických stavení, jeho majitel Oldřich Sadílek.

V třípodlažní přístavbě je kromě dalších dvaadvaceti lůžek k dispozici i kongresový sál. Ve wellness části nechybí velká masážní vana, parní i finská sauna, odpočívárna s relaxační hudbou a vonnými esencemi, ale ani presúz jedenadvacátého století.

„Zákazník je dnes náročný, požaduje takové služby,“ komentoval to Sadílek, který si pochvaluje symbiózu s kravihorskými vinaři. „Pomáháme si navzájem. Náš hotel poskytuje zázemí lidem, kteří jezdí do Kraví hory za vínem. K nám zase míří hosté na pracovní kongresy a díky tomu objevují zdejší sklepy,“ řekl.

Obdobně to vidí také starosta Bořetic Václav Surman. „K povznesení Kravích hor nesporně přispěl i tento hotel. Bylo to vůbec první ubytování na úrovni i se snídaní, obědem a večeří. Je vidět, že původní kapacita už dnes nestačí,“ všiml si Surman.

Také on je přesvědčen, že moderní konferenční sál může do známé sklepní kolonie přivézt nové hosty. „Je to jedna z cest, že sem budou jezdit další lidé Jsou to potencionální zákazníci na víno,“ vyjádřil svůj názor starosta.

Nová přístavba je postavena v modernějším stylu než původní hotel. Má podobu nenápadné kostky. „Je to proto, aby nezastínila hlavní dominantu, kterou je samotný hotel,“ vysvětlil Sadílek. Ten věří, že nové služby prodlouží sezónu i do zimního období.

„Do Bořetic jezdíme pravidelně s kamarády. Minimálně pětkrát do roka, vždy, když máme možnost. Láká nás prostředí, víno, všechno. Je to výborná relaxace,“ svěřil se Karel Čáha z Prahy, který se do Bořetic vrací už dvacet let. A chybět nebude ani v úterý odpoledne při otevření nové hotelové přístavby vybudované i díky evropským penězům. Také proto do Bořetic míří rovněž náměstkyně jihomoravského hejtmana Anna Procházková.