Recesisté totiž budou ve stejný den v kravihorským sklepích oslavovat desáté výročí založení své republiky. „Důvodně se obáváme, že velká většina voličů České republiky, kteří neví, kterou stranu v České republice volit, bude zřejmě dočasně emigrovat do naší republiky a významně tak odčerpá náš tekutý poklad. Nepřímo tak ohrozí stabilitu kravihorské měny,“ tvrdí s humorem sobě vlastním prezident Kravihorců Václav Petrásek a žádá o změnu termínu voleb v České republice a jejich odložení nejlépe na neurčito.

„V případě, že Česká republika nezmění termín voleb, vyhrazuje si Svobodná spolková republika Kraví hora až na další vyhlásit jednostranně vízovou povinnost pro občany České republiky. „Aby Česká republika nepohlížela na jednostranné zavedení víz jako na nepřátelský akt, umožníme prvním sto tisícům občanů České republiky vstup bez víz, pokud překročí naše hranice devětadvacátého května do poledne. Poté již plně bude platit vízová povinnost,“ usmál se Petrásek.

Víza se budou podle něj vystavovat přímo na hraničních přechodech za poplatek větší než malý. Jak říká, přednost mají občané České republiky s prázdnými demižony a kanystry.