Mluvil o těžko přehlédnutých opravách, kterých se sýpka dočkala po letitém čekání. Podle informací Břeclavského deníku Rovnost vyplní podstatnou část rozsáhlého domu hotel. Investorem je společnost Moravská Agra. „Bylo načase. Jde o památku, raritu. Je dobře, že se o ni někdo postaral. Pokud má být ze sýpky hotel, bude to pro Velké Pavlovice jen dobře," říkal Buchta. A připomněl podobně chátrající stav nedalekého zámečku, ze kterého se před lety za pomoci dotace stalo Ekocentrum Trkmanka.

Redakce se v pondělí pokoušela spojit s předsedou představenstva Moravské Agry Lubomírem Stokláskem. Neúspěšně. Podle sekretářky odpoví, vzhledem k pracovnímu vytížení, na dotazy zaslané mailem později.

Redaktor nepochodil ani u ředitele společnosti Jaromíra Sasínka. „Po telefonu rozhovor odmítám," uvedl.

„Úžasná zpráva"

Spokojenost lze pozorovat na velkopavlovické radnici. Tamní starosta Pavel Procházka (ODS) krok soukromého investora a letitého majitele budovy ocenil. Oprava jde totiž ruku v ruce s plánem na vybudování nového náměstí, které má být právě u někdejší sýpky.

Budova bývalé sýpky ve Velkých Pavlovicích je v rukou dělníků. Podle starosty Pavla Procházky by mělo z budovy vzniknout Centrum moravských tradic s hotelem.Břeclavský deník Rovnost zveřejnil vizualizaci místa už před lety, kdy na budově došlo k úpravám. „V minulosti jsme tlačili na majitele, aby odstranil nevzhledné přístřešky. To se podařilo. O objekt jsme usilovali, ale nepodařilo se nám na něj sehnat potřebné dotace. Majitel si jej nechal a opravuje ho sám. Jsme za to moc rádi. Jde o kulturní památku," sdělil Procházka.

Podle něj se majitelé k přeměně rozhodli přibližně před čtvrt rokem. V současné době je budova obehnaná lešením, slyšet je možné bouchání kladiv či zvuk vrtaček. „Práce jsou v takovém rozsahu, kdy nečekám, že by se zastavily. Předpoklad je, že by hotovo by mělo být v prosinci příštího roku. To je pro nás úžasná zpráva a pro město obrovský přínos," neskrýval starosta nadšení.

Investovaná částka se má pohybovat kolem sto milionů korun. Procházka nezastírá, že pro město by šlo o příliš velkou zátěž.

Vznik hotelu úzce souvisí s novým náměstím. Starosta jej považuje za rozhodující krok. „Věřím, že do pár let je budeme mít," poznamenal. Podle něj má jít o společný projekt města a společností.