„Je to první publikace, která mapuje historii obce. Pracovali na ní renomovaní historici, především Emil Kordiovský, ale také například místní kronikář Bohumil Pražák, Oldřich Vybíral a další občané. Ti nelenili a hledali různé zdroje informací i staré fotografie třeba po sousedech,“ ocenil přístup všech tvůrců starosta Jan Helikar.

Zdařilá publikace je podle něj ucelenou kronikou obce. A může se stát i cenným materiálem pro profesionální historiky. V současné době si ji lidé z Vranovic, kteří tak ještě neučinili, mohou vyzvednout v tamní knihovně.

„Kniha se mi líbí, najdete v ní všechno, zajímavé informace i fotografie,“ zhodnotila publikaci Božena Bílková.

„Zájem občanů je velký, kniha už se dostala do většiny domácností,“ navázal knihovník Ladislav Jungr. Kromě darované knihy si mohou zájemci koupit i další kusy za dotovanou cenu. A podle Jungra toho využívají. „Prodala se už téměř stovka navíc,“ řekl. Díky tomu by se měla kniha dostat i k rodákům do vzdálených koutů republiky.

Slavnostní křest kroniky se plánuje na oficiální oslavy výročí obce,. Ty se uskuteční třetí srpnový víkend v rámci tradičních hodů.