„V současné době je vydané územní rozhodnutí a kraj požádal o stavební povolení. V roce 2011 by měl probíhat schvalovací proces v rámci regionálního operačního programu Jihovýchod. Kdyby vše šlo dobře, tak zahájení stavby bychom mohli stihnout buď na podzim nebo na konci příštího roku. V případě, že by se plány zkomplikovaly, tak až v roce 2012,“ potvrdil vedoucí odboru dopravy Jihomoravského kraje Rostislav Snovický.

Jak doplnil, suma, za níž by měl kruhový objezd vzniknout, se vyšplhá až na pětadvacet milionů korun. Ty bude kraj nárokovat právě z regionálního operačního programu.

V Hustopečích a také v Horních Bojanovicích snahu kraje jedině vítají. „Kruhový objezd je plánovaný už tři roky. Takže rozhodnutí o jeho výstavbě rozhodně uvítáme. Už kvůli vysoké nehodovosti a bezpečnosti při odbočování,“ zaradoval se hornobojanovický starosta Vladimír Záruba.

Stejný názor sdílí jeho kolega z Hustopečí Luboš Kuchynka. „Nápad je to vynikající. Řekl bych, že zrovna na této křižovatce je to kvůli nehodovosti nezbytné. Určitě to bude velkým přínosem pro dopravní situaci,“ domnívá se.

Zpráva o stavebních úpravách na nebezpečném úseku silnice z Hustopečí potěšila také vedoucího břeclavského dopravního inspektorátu Jiřího Macha. „Pokud se silničáři přikloní ke kruhovému objezdu, tak je to jedině dobře. Zrovna v tomto místě je totiž spousta nehod, které končí zraněním. Dochází tam jak ke střetům zezadu, kdy auta narážejí do těch, co odbočují, tak také přímo k bočním střetům. To proto, že v místě řidiči nerespektují zákaz předjíždění,“ vysvětlil Mach.