Kruhový objezd s průměrem čtyřiceti metrů má podle odborníků přispět ke zlepšení dopravní situace na začátku města ve směru od Hodonína. „Je trendem vytvářet na vjezdech do měst a obcí ostrůvky či podobné prvky. Také v Břeclavi vytvoří kruhový objezd jakousi bránu do města,“ vyjádřil svůj názor Ladislav Hemza z dopravního inspektorátu břeclavské policie.

Nutnost projetí okruhu podle něj řidiče usměrní a zlepší se plynulost dopravního provozu. „Okruh dá řidičům najevo, že se charakter komunikace změnil. Je to obrovský přínos,“ dodal Hemza s tím, že praxe ještě ukáže, jaké mouchy bude nutné vychytat.

„Záměr vybudovat kruhový objezd na vjezdu do Břeclavi pochází už z roku dva tisíce. Tehdy však plány ztroskotaly na nedostatku peněz,“ řekl vedoucí odboru správních věcí a dopravy na břeclavské radnici Rostislav Snovický. To, že letos kruhová křižovatka vyroste, považuje za úspěch.
„Je to významný bezpečnostní prvek. Zpřehledňuje dopravní situaci, která byla zatím velmi komplikovaná. Řidiči vjížděli do Břeclavi vysokou rychlostí, takže bylo nutné, aby tam státní policie prováděla časté kontroly,“ upřesnil Snovický.

„Myslím si, že to bude plus. Kruhové objezdy už jsou dnes naprosti běžná věc. I tento přispěje k lepší plynulosti provozu a bezpečnosti v tomto úseku,“ souhlasil Daniel Beran z Břeclavi, který tráví za volantem řadu hodin.
Projekt křižovatky vychází z původního návrhu, který byl před lety součástí plánované výstavby obchodního centra. To ale zůstalo jen na papíře. „Původní návrh byl trochu poupraven podle požadavků nového investora,“ řekl Pavel Balcar z dodavatelské společnosti Stavba a údržba silnic…

Více v Břeclavském deníku v pondělí 3. září