„Vlastně se dá říct, že se mi splnil dětský sen. Vždycky jsem chtěl pracovat s hračkami,“ říká čtyřiatřicetiletý majitel velkoobchodu s nerůznějšími předměty, jež mají jediný účel – vykouzlit úsměv na tváři.

Pokud navštívíte jeho obchod, zřejmě se neubráníte sentimentu a zavzpomínáte si na léta, ke kterým indiánský luk a šíp či panenka s modrými řasami neodmyslitelně patří.

„V naší vzorkovně máme více než tisíc druhů hraček. Najdete u nás vlastně všechno, na co si vzpomenete,“ usmívá se otec pětileté dcerky. „Myslím, že je asi jedno z nejšťastnějších dětí na světě. Vždyť si může osahat, jakou hračku si zamane. Dokonce bych řekl, že vnímá i nejrůznější trendy,“ mávne nadšeně rukou.

S hračkami přišel pracovně do kontaktu poprvé před téměř šestnácti lety. Ještě coby zaměstnanec. Za pár let se vypracoval a v roce 2004 založil firmu. A jaká je jeho náplň práce dnes?

„Mimochodem jezdím po Evropě a vybírám hračky na veletrzích. Už mám na to čuch a vím, která hračka se může stát hitem. Ale většinou sedím v kanceláři a sem a tam chodím nasát atmosféru do skladu mezi hračky,“ pousměje se.