Tři hektary. To je rozměr plochy, na které by měl do tří let vyrůst v jižní části Mikulova nový sportovní areál. Mikulovští do něj plánují přesunout kurty tamějšího tenisového oddílu z areálu Na Doležalce. A nejen to. O kousek dál by navíc mělo vyrůst ještě lázeňské centrum a také golfový areál. Investoři nyní čekají na potřebnou změnu územního plánu.

„Na změně územního plánu celá stavba stojí. Zatím jsme zadali projekt ke zpracování. Rozpočet sice ještě hotový nemáme, ale peníze na výstavbu už jsem samozřejmě sehnal,“ ubezpečil podnikatel Jiří Vlk spojený se stavební firmou H.R.S. Právě on za projektem nového sportovního areálu, který má spolknout stovky milionů korun, stojí.

„Součástí investice by měly být jak zastřešené, tak venkovní tenisové kurty. Ty teď totiž svojí polohou v centru města nejsou nejvhodněji umístěny. Navíc podle územního plánu využijeme tuto lokalitu k jiným aktivitám,“ naznačil změny mikulovský starosta Rostislav Koštial.

Investor, který už podle Koštiala rozjel i terénní práce, počítá na pozemcích také s výstavbou ubytovacího zařízení. Součástí komplexu by měl být také krytý bazén, který město dosud postrádá.

V plánu je také dochlazovací ledová plocha

Jak starosta dále prozradil, k areálu má patřit i dochlazovaná zimní ledová plocha. „Protože ve společnosti převládá snaha využívat energii a co nejvíce s ní šetřit, hnacím motorem pro její ochlazování a současně pro vyhřívání krytého bazénu by bylo tepelné čerpadlo,“ sdělil.

Krytý bazén je v Mikulově dlouholetým tématem. „Kdysi dávno, když jsem byl ještě mladý, mělo město poměrně kvalitní plavecký oddíl při koupališti. Řekl bych tedy, že výstavbou bychom navázali na jakousi tradici,“ zavzpomínal Koštial. A dodal, že podle výsledků anket mezi tamními obyvateli se stavba krytého bazénu řadila na jedno z prvních míst.

„Výstavbu jsme zvažovali už dříve, ale protože se prezentujeme především jako město kultury, rozhodli jsme se v první řadě opravit chátrající amfiteátr. Neméně důležitá byla také rekonstrukce mateřské školy,“ vypočítal priority Koštial. Většina městských peněz šla tedy na tyto projekty. Proto uvítal iniciativu soukromého investora.

„Celý projekt vzniká v úzké spolupráci investora, města a také tenisového oddílu,“ podotkl starosta a doplnil, že záměr přesunutí tenisového areálu, jehož hodnota se pohybuje okolo čtyř milionů korun, už projednalo i mikulovské zastupitelstvo.

Lidé smělý plán většinou vítají. „O výstavbě sportovního areálu se mluví už dlouho. Já osobně jsem pro. Bylo by výborné, kdyby bylo všechno na jednom místě. Z tenisu by se dalo přejít do posilovny, pak na regeneraci do bazénu a případně i na masáž,“ zasnil se učitel a trenér tamějších fotbalistů Pavel Bartal.