Snímek do několika hodin vzbudil zájem stovek lidí. Už v pondělí odpoledne měl téměř tisíc „zvednutých palců" a více než dvě stě sdílení. „Otec současného majitele vybudoval před válkou firmu na projektování veřejných rozhlasů. Po roce 1948 přišli pánové v kožených kabátech a firmu i s majetkem znárodnili a majitele jako buržoazního živla zavřeli do vězení," uvedl Studnička v jednom z komentářů.

Svá slova potvrdil také v následném hovoru s redaktorem Břeclavského deníku Rovnost. Nynější majitel podle něj žije v Kanadě a z umístění reklamy KSČM je otrávený.

Na plachtě je lídr kandidátky Ivo Pojezný z Kyjova na Hodonínsku a starosta Tvrdonic Zdeněk Tesařík. „Vyvěšení volebních plachet zajišťuje okresní výbor KSČM. Předpokládám, že s majiteli ploch jsou dohodnutí," reagoval Tesařík.

Členka okresního výboru Vincencia Kaděrová uvedla, že plakáty a plachty nechávají vyvěsit po dohodě s majitelem. „Vždy je třeba se domluvit, jinak z toho vznikají nepříjemnosti. Umístění bez svolení rozhodně není naší běžnou praxí," sdělila Kaděrová.

Předseda výboru Stanislav Šprtel poté vzkázal, že si umístění zajišťovala neoveská stranická organizace. „Podle mých informací by to mělo být v pořádku," podivoval se Šprtel.

Starosta Moravské Nové Vsi Marek Košut případ z roku 1948 popisovaný podnikatelem Studničkou potvrdil. „Ke znárodnění budovy tehdy došlo," přikývl starosta.

Dům už je ale po léta bez využití. Po Sametové revoluci se v něm vyráběl nábytek. Dnes chátrá. „Budova je na velmi nešťastném místě se špatným dopravním napojením. Za minulého vedení došlo ke změně, kdy se z místa stala plocha určená ke zbourání. V tuto chvíli tam není možné nic dělat," líčil Košut.