„Páteční den slavností zacílí na mladé lidi. Začínající hudebníci z regionu pro ně totiž sestavili přehlídku svých kapel a zvou na dobročinný festival na nádvoří zámku. Výtěžek poputuje organizaci Život dětem. Odpolední bleší trh na louce zase přispěje na břeclavskou Charitu. V neděli nebude chybět tradiční hodová zábava plná folkloru," pozval místostarosta Břeclavi Miloš Petrů.

Hradišťan Jiřího Pavlici, legendární Spirituál kvintet, swingový orchestr Zatrestband, rockový zpěvák Jiří Zonyga či obnovená břeclavská kapela HB Stop s Hanou Černohorskou. Ti všichni zahrají na louce pod tamním zámkem druhý den Svatováclavských slavností, které ovládnou Břeclav poslední zářijový víkend.

Břeclavský folklorista Jaroslav Švach potvrzuje, že Svatováclavské slavností, neboli dřívější hody jsou určeny pro všechny. "Každý si tam vybere to, co chce, čemu fandí a co se mu líbí. Vedení města se zase poučí z toho, co bude mít ohlas a co ne. V programu kdysi převažoval folklor a dnes se vyvíjí a jsou to všechny žánry, aby si lidé měli z čeho vybrat. I ten folklor už funguje jinak, letos každý soubor vystoupí na jevišti. Zkouší se nové a nové věci a ten směr, který tomu teď břeclavská radnice dává je správný," prozradil Švach.

Více se dozvíte ve středečním vydání Deníku.