„Kulturní dům nyní prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která je rozdělená do pěti etap," uvedla starostka Velkých Bílovic Marie Vlková.

První dvě fáze oprav už má „kulturák" za sebou. Má novou střechu a napojení na elektřinu, vodu a kanalizaci. Nyní se pracuje na etapě třetí. „Tvoří se prostory pro budoucí kuchyni, včetně skladů, sociálního zařízení a dalšího vybavení," popsala.

Jak dodala, poté přijde na řadu suterén budovy, který po opravě poslouží pro klubovny zájmových spolků. Nakonec se práce přesunou i ven. „Budovu čeká v poslední etapě oprav zateplení," sdělila první žena Velkých Bílovic.

Úpravy si vyžádají celkem šestapadesát milionů korun. Z rozpočtu města půjde jen část peněz. „Na první etapu jsme získali dotaci, požádali jsme také o investiční úvěr ve výši dvanácti milionů korun a zbytek zaplatilo město. Peníze na druhou fázi oprav šly z vlastních zdrojů města," podotkla Vlková, s tím, že čtyři roky hospodařila velkobílovická radnice s přebytkem, který se šetřil právě na tamní kulturní dům. „Na zateplení jsme ale požádali o dotaci. Jestli nám bude přiřazená, zatím nevíme," doplnila.

I přes stavební práce, velkobílovický kulturní dům dál funguje. „Rekonstrukce se týká jen budovy, kterou jsme odkoupili v roce 2007 od místního zemědělského družstva. Stávající historický kulturní dům zůstává beze změn," upřesnila starostka.

Zatímco oprava jídelny bude hotová v březnu příštího roku, poslední stavební dělníci opustí „kulturák" na konci roku 2014.