„Současné kurty Na Doležalce, které se nacházejí za Dietrichštejnskou hrobkou, jsou v nevyhovujícím stavu a nedokážou naplnit nároky zájemců,“ vysvětlil mikulovský starosta za ODS Rostislav Koštial důvody, které radnici k posunu v plánu vedly.

Podle jedničky ČSSD Karla Štogla může město na výstavbě tenisových kurtů vydělat. „Vlastníkem parcel v centru města, na kterých se nacházejí současné kurty, je tenisový oddíl. Výhrou bude, když se je podaří přesunout do míst, která jsou určená pro sport a zábavu. V centru se totiž uvolní prostory pro městskou zeleň a tolik potřebná parkovací místa,“ zamyslel se Štogl.

S tím, že je přemístění kurtů dobrým nápadem, souhlasí také lídr Věcí veřejných Bohdan Urbánek. „Přestože je výstavba tenisových kurtů především věcí soukromého investora, myslím si, že by ji město mělo podpořit,“ uvedl.

Zdrženlivější je však v této otázce jednička KSČM Vladimír Michna. „Předpokládám, že tenisové kurty město zatím financovat nebude. A to z toho důvodu, že jsou podle mě peníze potřeba jinde. Navíc, jestli mám správné informace, sportovci si je zatím shánějí sami,“ odtušil.

S lehkou kritikou přišla jen kandidátka na starostku za TOP09 Olga Měšťánková. „Město se snažilo podporovat vždy všechny sportovce. V různých časových obdobích některé sporty více a jiné méně. V minulém období se vybudovalo drahé fotbalové hřiště, které muselo město nakonec zaplatit. Podle mě kvalitní investor, spekulant, dokáže vybudovat a provozovat taková sportoviště vždy lépe než město,“ podělila se o názor.