První z nich je expedice Kvakoš, která se koná od 2. do 9. července. Kvakoš je výletem do světa vodního ptactva na Zámeckém rybníce v Lednici.

„Naučíme se poznávat jednotlivé druhy ptáků. Zjistíme, co je na nich zajímavé, čím se živí, co dělají v zimě, kde si staví hnízda,“ uvedla Eva Řezáčová z centra Pálava.

Druhou novinkou je exkurze s názvem Rozkvetlou Pálavou. Tu pořadatelé připravili na 3. až 10. července. „Je to vycházka do naší nejrozsáhlejší, nejvyšší, nejhezčí, a jak já říkám, nejmilovanější rezervace Pavlovských vrchů, národní přírodní rezervace Děvín,“ vysvětlila Řezáčová.

Výletníci se projdou skalními stráněmi i doubravami a při tom se dozvědí něco o historickém vývoji na tomto území. Průvodci seznámí zájemce s rostlinami a živočichy, kteří se v této oblasti vyskytují. Vyslechnou si také pověst o zřícenině hradu Děvičky.

Ve své třetí připravené expedici zvou ekologové na vycházku Bobří stezkou. Na tu se mohou výletníci vydat každou středu od 16. července. Celé letní prázdniny povede zájemce vycházka do zbytku lužního lesa pod Pálavou, do národní přírodní rezervace Křivé jezero. „Tato přísně chráněná rezervace je zvědavým očím zavřena, proto využijte příležitosti a pojďte se s námi podívat na nivní louky, mokřadní rostliny, hnízda kormoránů či budky pro netopýry,“ lákala na chystané výlety Řezáčová. Všichni účastníci dostanou dalekohled a síťky. S jejich pomocí mohou podle Řezáčové lovit nějaké ty vodní žoužele.

Každá z exkurzí bude doplněna nějakým překvapením. Každý dostanete různé populárně - naučné materiály. Podrobnosti a přihlášky přijímá Centrum Pálava.