Mezi soutěžícími se objevil i český cyklokrosový reprezentant Radomír Šimůnek. „Dostal jsem se sem před nějakými třemi lety, když se tady jel závod Pálavský krpál. Hrozně se mi tady zalíbilo. Rád sem jezdím, i když času mám hrozně málo,“ svěřil se vrcholový sportovec.

Šimůnkovi právě končí dovolená, takže využil možnosti projít se po Pálavě a ochutnat dobrá vína. „Máme s přítelkyní první výročí, takže jsem rád, že ho oslavíme tady. Určitě si to užijeme. K vrcholovému sportu samozřejmě nepatří žádný alkohol. Ale když doma sedím a mám chuť na sklenku dobrého vína, tak si ji dám. Ale opravdu jen jednu sklenku,“ podotkl.

„Vinař v hotelu návštěvníkovi řekne: Vzorek A – Chardonnay – voní po broskvích. Lidé tady ochutnají více vzorků a pak jdou po trase. Postupně přejdou přes Pálavu, kde je čekají tři stanoviště. Dalších pět je v Pavlově u místních vinařů. Každé stanoviště má soutěžní vzorek. Účastník akce si pak může na stanovišti třeba říct, že by to mohlo být to Chardonnay, co voní po broskvích. Aby vyhrál, musí mít osm správných odpovědí a vyplnit kvíz o Pálavě,“ vylíčil pravidla soutěže Zdeněk Janeček z pořádajícího Hotelu Pavlov.

Lidé mají podle něj takové soutěžení rádi a není výjimkou, že po cestě vyhledávají na Googlu například odpověď na otázku, jaký je nejvyšší bod Pálavy. Večer se pak soutěž vyhodnotí.

Jarní vinařská stezka sice měla premiéru, ale akce se už devátým rokem koná na podzim. Loni soutěž vyhrál David Petráček z Jablonce nad Nisou. „Je to velká zábava. Není to žádná soutěž,“ je vidět, že soutěžení nebere až tak vážně. „Máme vždycky štěstí, že je krásné počasí. S kamarády zažiji velmi příjemný víkend. Člověk je soutěživý,“ usmál se.

„Nespěcháme, není to závod na čas, ale taková zajímavá degustační soutěž. Spojujeme tady Pálavu a víno,“ poznamenal za Hotel Pavlov Janeček.