Pro Václava Macha z Velkých Bílovic je vinaření koníček. Víno vyrábí z vypěstovaných raných odrůd. Jenže ty mu v dolíku u Velkých Bílovic vymrzají. Letošní teploty hluboko pod nulou daly jeho vinohradu obzvlášť zabrat.

„Tady v dolině to přemrzlo,“ ukazoval v pondělí Mach na svou vinici za Velkými Bílovicemi. Načernalé tažně révy vinné mu daly za pravdu. Odhadoval, že mu mráz v této lokalitě zničil asi padesát procent keřů.

Méně odolné odrůdy

Mach pěstuje rané odrůdy jako Irsai Oliver, Müller Thurgau či Modrý Portugal. Jenže právě ty nejsou příliš odolné proti třeskutým mrazům.

„Tady v dolině u vody mi vinohrad přemrzá pravidelně. Budu asi likvidovat další sloupky,“ ukazoval vinař na vykrojenou plochu od polní cesty, kde už v minulosti zlikvidoval kolem stovky hlav révy. Letos vyklučí další.

Letošní zima je podle něj divná. Dlouhé teplo a pak zničehonic udeřily mrazy. „Tady u rybníků bylo minus osmnáct až minus dvacet stupňů. Rybáři uváděli teplotu až dvaadvacet pod nulou. Tak podle nich mrzlo tři až čtyři dny. To na poškození ranějších odrůd bohatě stačí,“ posteskl si Mach.

Vinohradníci, kteří hospodaří poblíž, podle jeho slov keře částečně vyklučili a další osázeli kotlinu odolnějšími odrůdami. Jenže ani ty letos neunikly řádění mrazu.

Další velkobílovický vinař Jan Mátl je přesvědčený, že v mrazových kotlinách musejí vinaři počítat s velkými škodami. „Vinice umístěné v lepších polohách by to mohly přežít, ale mrazům ještě není konec,“ upozornil.

Jeho vinařství přerušilo stříhání, protože jde o další zásah do keře. „Z čerstvé rány by mohl jít mráz po dřevě. Přestali jsme stříhat před deseti dny, co udeřily mrazy. A ve vinohradech je stále vidět málo lidí,“ uvedl.

Jak velké škody mrazy napáchaly, se podle něj ukáže nejdříve za čtrnáct dní. Mátl si nemyslí, že kvůli mrazům utrpělo dřevo, ale spíš jednotlivá očka.

Škody ve Velkých Bílovicích předběžně odhaduje do třiceti procent. „Máme i ranější odrůdy. Nejvíc zmrzla müllerka, která je v mrazové kotlině. Co je mimo dolinu, je v pořádku. Takové veltlíny by to mohly vydýchat. Kousek dál máme Chardonnay, které netrpí jako třeba Irsai Oliver,“ zamyslel se Mátl.

Ve vinařství V & M Zborovský je zatím klid. „Neprocházel jsem všechno, ale většinu máme na kopcích, takže tam to asi nebude takový problém. Část vinohradu máme i v dolině, ale není to exponovaná poloha. Je tam mez, která to pokryje,“ svěřil se spolumajitel vinařství Martin Zborovský.

A jak se vinař dozví, v jakém stavu má vinohrad? Stačí jednoduchý test. Uřízne tažeň a dá ho do vody. Za zhruba čtrnáct dní by měly rašit pupeny.