V tuto dobu plní budku zvanou Kveetkomat pestrobarevnými tulipány. Za čerstvou kytici dávají lidé do pokladničky tři sta korun. „Květiny pěstujeme ve třech foliovnících. Zaměřujeme se výhradně na tradiční lokální druhy, jaké známe z babiččiných zahrádek. Tulipány pomalu končí, následovat budou pryskyřníky, hledíky, cínie, hvozdíky a na podzim třeba jiřiny,“ vyjmenovává Horáček.

Ročně vypěstuje na farmě Kveetko přibližně dva tisíce rostlin určených k řezu, do stánku doplňuje kytice i několikrát denně. Od dubna do podzimu. „Přehled o prodeji nám nově zajišťuje pohybová kamera, nemusíme tak stále jezdit na kontrolu, ale rovnou s kyticemi na doplnění,“ pochvaluje si Horáček.

Mandloňové sady u Hustopečí na Břeclavsku
VIDEO: Neobvyklý pohled. Podívejte, jak vidí rozkvetlé mandloně u Hustopečí dron

Výjimku z tradičních druhů tvoří mezi lidmi oblíbený eukalyptus, který budou moci ve stánku kupovat jako sazenice v nejbližších dnech. Žádaný je také do svatebních kytic, které farmářka váže na zakázku.

Do Kveetkomatu jezdí nejen místní, ale i lidé z dalekého okolí. Zájemci si mohou nechat květiny dovézt i domů. Zahradnice je rozváží třeba do Břeclavi, Brna či Moravského Krumlova. „Zásadně nepoužíváme žádnou chemii, a tak k nám jezdí nakupovat i cukráři a berou si jedlé květiny na zdobení dortů,“ doplňuje Horáček.