"Před pár lety jsme obnovili stávající větrolam, který byl již ve velice špatném stavu. Dřevo jsme vytěžili a za pomoci místních obyvatel zasadili asi šedesátku stromů nových," vzpomněl místostarosta obce Martin Vlk.

Další větrolam má na ten stávající na pozemku obce v polích přímo navazovat. "Počítáme s tím, že druhově bude bohatější, sadit budeme i více dřevin včetně ovocných stromů. Rádi bychom, aby se z místa stala taková odpočinková zóna pro Ladenské," prozradil Vlk.

Děti z dětské skupiny Peřinka v Morkůvkách.
Peřinka v Morkůvkách? Udělat z nás jesle by bylo likvidační, míní pečovatelka

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkMezi stromy a keři budou mít své zastoupení duby, lípy, třešně, topoly, jabloně, hrušně, ale i lísky, trnky obecné, růže či hlohy. "Rádi bychom požádali o dotaci, která pokryje veškeré náklady na pořízení dřevin. Pokud to vyjde, vysazovat bychom mohli už letos na podzim," věří místostarosta.

Větrolamy nejsou jediným podobným projektem, který se Ladenským v poslední době podařil. Před nedávnem obnovili tůň v Průtníku, která je přírodním napajedlem pro zvěř. "Do budoucna pak uvažujeme také o zřízení obecního sadu s jabloněmi či hrušněmi. Uvidíme, co se nám v rámci komplexních pozemkových úprav podaří," naznačil Vlk.