Před dvěma lety se podařilo z grantových peněz vysadit stromy a keře. Loni práce pokračovaly odstraněním starého dětského hřiště, posunutím vymezeného prostoru dál od rušné silnice, na hřišti přibyly nové herní prvky doplněné o pískoviště, lavičky, odpadkové koše. Na to vše Ladenští vyčerpali během dvou let sto dvacet tisíc korun.

„Na letošní léto chystáme závěrečné úpravy parku, takže ještě nekončíme. S dětmi z Ladné chceme podle návrhu břeclavské výtvarnice Lenky Neuhauserové pomalovat zdi kolem hřiště. Na úplný závěr se pustíme do opravy kapličky svatého Vendelína,“ uvedla k dalším plánům místostarostka Ladné Bohumila Tesaříková.

Zdůraznila, že poděkování patří všem, kteří přidali ruce k dílu. Pomohlo Sdružení občanů Ladné, obec Ladná, jednotlivci, členové dalších sdružení a spolků, třeba i dobrovolní hasiči.

„Potěší to, když vidíte, jak pomáhají místní lidé a reagují na naši výzvu. Podle jejich přičinění si myslíme, že se i v budoucnu o park postarají a budou dohlížet na to, aby hřiště sloužilo dětem, a nikoliv vandalům, jak se to někdy stává,“ poznamenala.