„V neposlední řadě s námi spolupracují také základní a mateřské školy, které se na kampani podílejí pořádáním nejrůznějších aktivit pro děti. Jsou to výtvarné soutěže, přednášky s jakýmkoliv tématem z oboru zdraví a zdravého životního stylu či životního prostředí. Připravené jsou besedy s dětmi a také výtvarné soutěže," uvedla koordinátorka Zdravého města Břeclav Markéta Turčíková.

Dny zdraví začnou první říjnovou středu a skončí v sobotu devatenáctého října. „V minulých letech jsme moc velký zájem nepocítili, lidé o tom totiž nevěděli. Když budou informovaní, přijde jich určitě víc," doufala včera lékárnice Šárka Babiszová z lékárny u Herkula.

Jedna z nejzajímavějších akcí se koná už ve čtvrtek od podvečerních šesti hodin v břeclavském Wellness & fitness Mozaika na ulici U Stadionu. Zájemci se tam dozví vše potřebné o kurzech hubnutí Stop Obezitě.

Další zdravý den zaujme příští týden ve středu od deseti hodin dopoledne ochutnávkou novinky pro letošní rok pomazánky ze sladu s mákem. Ale také čokolád slazených ječmenným sladem v Bio + Čajovém ostrůvku v břeclavské ulici U Tržiště.

Se Zabijákem břicha mají zájemci možnost se seznámit v sobotu dvanáctého října od devíti hodin. Kdo chce zhubnout více než osm centimetrů přes břicho za pouhé čtyři týdny, vše potřebné se dozví ve wellness centru Mozaika.

V pondělí čtrnáctého října od devíti hodin ráno nabídne Čajový ostrůvek další ochutnávku produktů. Tentokrát půjde o nealkoholický nápoj na bázi hroznové šťávy Životabudič a jablečnou Meducínku. Ale také o alkoholické červené a bílé víno s bylinkami na dobrou noc Šláftruňk nebo Šumavské bylinné víno.

Na stejném místě se lidé dozví více i o včelích produktech, jako jsou svíčky, masti, krémy, pyl, propolis, medoviny a další. A to ve středu šestnáctého října od deseti hodin dopoledne.

Nejbližší program

středa

lékárny u Herkula a u Nádraží

- měření krevního tlaku a tělesného tuku zdarma, odborné poradenství k užívaným lékům

- akce trvá až do 17. října

čtvrtek

17.00 Městská knihovna Břeclav

- první veřejné fórum Zdravého města Břeclav, veřejné projednání

18.00 Wellness centrum Mozaika

- ukázka motivační lekce výuky snižování nadváhy Stop Obezitě

pátek

10.00 zasedací místnost č. 112 v prvním patře městské úřadu

- přednáška a diskuze na téma Léky bezpečné pro seniory

10.00 Lékárna u svatého Václava

- ukázka produktů z konopí

neděle

16.00 Wellness centrum Mozaika

- den otevřených dveří pro ženy