Mluvčí policie Pavel Šváb uvedl, že se případem zabývali od úterního odpoledne. Obrátila se na ně matka z Kostic s tím, že jejího syna venku lákal řidič do auta.

„Okamžitě jsme se tím začali zabývat. Prověřováním, které zahrnovalo i analýzu kamerových záznamů, jsme zjistili, že ke kontaktu řidiče modrého vozu se skupinou školáků skutečně došlo. Podle registrační značky jsme dohledali majitele, který podal k věci vysvětlení,“ sdělil mluvčí Šváb.

Kvůli technické závadě zůstal traktor na kolejích v Mikulčicích, vjel do něj vlak.
Nehoda na železničním přejezdu na Podluží. Vlak se tam srazil s traktorem

Podle muže se děti nevhodně chovaly na místním hřišti. Jakmile se je snažil slovně uklidnit, dočkal se výsměchu a vulgárních gest.

„Když se jich ptal na jména, aby věc pořešil s jejich rodiči, utekli. Logické vysvětlení pak potvrdili ve škole i dotčení žáci, kteří museli s pravdou ven,“ dodal mluvčí.

Na Břeclavsku nejde v poslední době o výjimku. V září se prostřednictvím sociálních sítí šířila zpráva o tmavé dodávce s polskou poznávací značkou, jejíž posádka měla lákat děti v Podivíně. I tehdy ale nakonec bylo vše jinak.

Šlo o nedorozumění 

Podle policie se podařilo najít muže, kteří měli být hlavními postavami celého příběhu. Prověřování ukázalo, že řidič nabízel svezení kolegům. Ti zakřičeli, že ještě nejdou a řidič odjel sám. Slyšely to však i některé děti a v úleku utekly.