Geologické studie totiž ukázaly, že se pod Mikuloven nachází kromě jodobromové vody také sirná, která by město odlišila od okolních lázeňských center.

„Lidé by si u nás mohli léčit kožní problémy a pohybová ústrojí. Komorní lázně v historickém městě rozhodně mají obrovský potenciál. A nemyslím si to sám,“ potvrdil smělý plán do budoucích let starosta Koštial.

Jak už dříve připustil, město musí sehnat asi deset milionů korun na zaplacení vibračních strojů, které by v podzemí našly nejvhodnější místo pro navrtání ložisek. Po zkušebních vrtech už by se o lázně podle něj mohli začít zajímat investoři, celý projekt by totiž stál stamiliony korun.

Na postavení lázní se shodla i většina lídrů do nadcházejících komunálních voleb.

„Lázně tady měly dávno být. Tak před patnácti lety. Předběhla nás jak Lednice, tak i Pasohlávky,“ zamyslel se Vojtěch Příbramský, který je jedničkou KDU–ČSL.

Miroslav Šula, kandidující za Stranu Práv Občanů – Zemanovci je však přesvědčený, že město zaspalo a na lázeňství je už trochu pozdě.

„Záleží také na tom, jaká by byla investice do lázní. Ale myslím si, že nám už ujel vlak. Podle mého nemáme takové možnosti jako lázeňské obce v okolí. Spíš bychom se měli upnout jiným směrem,“ zamyslel se Šula, který by raději uvítal, kdyby budoucí radnice směřovala svůj zájem jinam.

„Důležitější je podle mého rozvoj agroturistiky. Vše ale není jen o turistice, i když to mnoho lidí živí. Je potřeba přitáhnout další investory do naší průmyslové zóny, s čímž souvisí i nezaměstnanost. Možná bychom mohli pomoci také našim mikulovským podnikům, které tady již jsou. Slibují, že by bylo více práce,“ navrhl jednu cestu, kterou by se vedení mohlo po komunálních volbách ubírat.