Firma bude na letošní investice potřebovat třicet milionů korun. Její vedení nyní hledá zdroje, píše se v dokumentu. Na zastupitelstvu však zazněla také kritika, že projekt má zpoždění. Firmu založily kraj a obec Pasohlávky.

Krajský radní Oldřich Ryšavý (ČSSD) řekl, že hotové je to hlavní. To znamená potvrzení ministerstva zdravotnictví, že lokalita má vrt, odkud lze čerpat přírodní léčivou minerální vodu o teplotě sedmatřicet stupňů Celsia.

Firma Thermal Pasohlávky také získala několik územních rozhodnutí. Ta však dosud nenabyla právní moci, krajský úřad projednává odvolání. Rozhodnutí se týkají rozvodů energií, vodovodů užitkové a minerální vody a centrálního objektu budoucích lázní. Ve dvoupodlažním areálu by měly být výstavní prostory, restaurace, dílny pro různé kurzy a kanceláře.

Podle opozičního zastupitele a šéfa jihomoravské ODS Jiřího Kadrnky však projekt postupuje pomalu. „Věřil jsem, že v tomto volebním období tam budeme už stříhat pásku. Zatím jsme mílovými kroky utratili základní kapitál společnosti,“ u­vedl.

Kraj do firmy vložil sto milionů korun, obec Pasohlávky pozemky za asi třicet milionů korun.

MICHAL ŠUPÁLEK
 ČTK