Jubilantka se narodila 
v Odrách na severní Moravě. „Seznámila se tam s naším otcem, který pocházel z Rakvic. Společně se pak přestěhovali na Břeclavsko, konkrétně do Lednice," říká za smějící se oslavenkyni její dcera Světlana Klimovičová.

Kromě ní má jubilantka ještě dva syny, dále sedm vnoučat a již deset pravnoučat. „Za ty roky jsme se pořádně rozrostli, ale maminka stále všechny poznává. Před nedávnem prodělala sice šedý zákal, takže už hůře vidí, ale jinak je po mentální stránce 
v pořádku. Stále jí to hodně pálí, zajímá se o různé věci, má přehled. Především pak z oblasti sportu. Syn za ní chodí 
a čte jí o sportu z novin. Hlavně o fotbale a hokeji. Zajímá se například, jak se daří Jaromíru Jágrovi nebo jsme ji v poslední době informovali o výsledcích v biatlonu," zmiňuje Klimovičová, která své matce často předčítá i různé jiné články.

Marie Suchyňová z Lednice oslavila sté narozeniny.

Když se kolem roku 1945 Suchyňová přistěhovala s manželem do Lednice, začala pracovat jako kuchařka v jeslích. „Jezdila na kuchařské kurzy do Brna a vařila v těch jeslích vlastně až do důchodu. Potom ještě pomáhala s úklidem, takže ani v důchodu nezahálela," vypráví Ledničanka o životě své matky.

Kromě práce v jeslích si našla čas i na společenské dění. Navíc byla členkou mysliveckého spolku, ráda se účastnila honů a střílela zvěř. „Bratr Zdeněk se dal také na myslivost stejně jako rodiče. Navíc si naše maminka našla čas 
i na Sokol. Takže ani ten pohyb v jejím životě nechyběl. Ještě nedávno byla schopná dojít si sama nakoupit do obchodu a jezdila také dlouho na kole. Teď už jí se vším pomáháme, ale i tak je pořád velmi vitální," pokyvuje hlavou žena a společně s ostatními gratulanty vzpomíná v lednickém penzionu na další střípky ze života oslavenkyně.

Marie Suchyňová z Lednice oslavila sté narozeniny.