„Mezinárodní projekt Zdraví a pohyb je v pořadí už třetím svého druhu, který naše organizace v Lednici pořádá. Jsme velice rádi, že se za těch pár let tyto akce proměnily v událost, na kterou se těší nejen zahraniční návštěvníci, ale také mnozí obyvatelé obce,“ řekla manažerka projektu Petra Němcová.

Projektu se vedle členů evropského centra mládeže zúčastní také mladí Turci, Španělé, Estonci, Poláci a Belgičané. Každý z nich přijede do Lednice představit ostatním způsob, jakým o svoji životosprávu pečují v jeho zemi.

Z jednotlivých pouček následně účastníci sestaví příručku, která bude mladým Evropanům sloužit jako každodenní návod pro udržování zdravého životního stylu i v dnešní uspěchané době. Na účastníky čeká nabitý program plný přednášek, tělovýchovných aktivit, ale také zajímavých výletů včetně cyklistické projížďky po Lednicko-valtickém areálu.

„Hlavní přínos našich projektů spočívá v příležitosti vylepšit si jazykové schopnosti a seznámit se s novými kulturami. Jde ale také o výbornou propagaci břeclavského regionu v zahraničí,“ vyjádřila Němcová přesvědčení.