„Na portálu cyklisté najdou jak podrobné mapy cyklostezek, tak i veškeré informace, které na svých výletech potřebují,“ přiblížil starosta Lednice Libor Kabát.
Na projektu se Lednice podílí společně s dalšími obcemi a městy Břeclavska, Mikulovska a Znojemska. „Celé to zaštiťuje Jihomoravský kraj. Podmínkou pro získání dotace byla právě také přeshraniční spolupráce, kterou s Rakouskem prohlubujeme každým rokem,“ prozradil Kabát.

V Rakousku podle jeho slov podobný systém slouží těm, kteří vyrážejí za krásami přírody i kulturního dědictví, už několik let. V České republice zatím příhraniční oblasti udělaly pouze značení cyklostezek a vydaly podrobné mapy. „Chceme ale rozvíjet cykloturistiku na obou stranách. Myslím, že v dnešní době, kdy se kolo stává tak populárním dopravním prostředkem, je to nezbytné a pomáhá to zvýšit naši prestiž,“ myslí si starosta Lednice.

V praxi pak má informační kiosek fungovat tak, že v něm cykloturista bezplatně získá potřebnou informaci a za malý poplatek si může stránku i vytisknout.
Na prezentaci portálu se přišli podívat starostové obcí, kde mají informační kiosky vzniknout, pracovníci informačních center a zástupci cykloorganizací. V Lednici bude kiosek stát v průchodu obecního úřadu.