Novinkou letošní sezony je expozice věnovaná loutkovým divadlům. „V promítacím voze je nově vystaveno deset originálních marionet, se kterými hráli přímo na italské frontě bratři Kopečtí,“ řekl tajemník projektu Legie 100 Jiří Charfreitag.

V recepci návštěvníky uvítá putovní výstava věnovaná jednotlivým legionářům. Po její prohlídce vede trasa dále až k samotnému Legiovlaku.

Ulity včelínky ozdobné.
Na Znojemsko se vrátil šnek včelínka. Od Dunaje ji přinesli ptáci

První českou soukromou firmou, která projekt podpořila, a jedinou, která jej podporuje dlouhodobě, je břeclavská Fosfa. „Sdílíme hodnoty jako naši legionáři, a to odvahu, vlastenectví, statečnost, obětavost nebo vytrvalost. Nechceme, aby se na ně zapomnělo,“ sdělil generální ředitel Ivan Baťka.

Nyní se Legiovlak skládá ze třinácti rekonstruovaných vagonů, kterými se desetitisíce československých legionářů přepravovaly po Transsibiřské magistrále. Na tuto výstavu se chystá i Jiří Fišara. „Mám rád válečnou historii. Když tu byl Legiovlak naposledy, tak jsem neměl čas, ale nyní ho určitě navštívím,“ řekl muž.

Expozice Legiovlaku je přístupná zcela zdarma. Každou celou hodinu od devíti hodin ráno jsou pak pro návštěvníky připraveny komentované prohlídky s průvodcem.

Téměř dvoumetrová díra vznikla po propadu silnice na břeclavském sídlišti Na Valtické.
Břeclav se propadá, zlobí se lidé. Volají po lepší údržbě kanalizační sítě