Anonym v něm poslance za ODS Pavla Suchánka bez jasných důkazů obviňuje například z nevěry nebo braní úplatků. Oslovení lidé i politici z Břeclavska takovou podpásovou kampaň odsuzují.

„Leták jsem našel dnes ráno za stěračem. Z mého pohledu jde o zcela jasný předvolební boj s cílem poškodit konkrétního kandidáta. I když nejsem příznivcem ODS, tak mi takové postupy vadí, a řadil bych to mezi projevy špinavé politiky a vyřizování účtů,“ vyslovil svůj názor Miroslav Holešinský z Břeclavi.

Suchánek je vyfocený na všech čtyřech stranách letáku a snímky doplňují velmi ostré komentáře. Anonym například poslance vyfotil u obchodu a pod fotografii napsal: „Ale, ale, úplateček místo do stranické pokladny, tak za něj nakupujeme dárečky v nejdražších obchodech pasáže Myslbek pro svoji asistentku Kateřinu. Pan poslanec je galantní a nosí slečně taštičky.“

Nikým nepodepsané letáky ve čtvrtek zaplavily například třítisícové břeclavské sídliště Na Valtické. Objevily se i v Rakvicích, kde poslanec žije. „Byly rozházené také u obecního úřadu. Odsuzuji to. Osobně si myslím, že jde o vnitrostranický boj v břeclavské ODS,“ podělil se o svůj názor rakvický starosta Petr Vajbar.

Na poslední straně letáku si totiž čtenář přečte i větu: „Pan poslanec Pavel Suchánek má nehynoucí zásluhu na konci břeclavské ODS, které nechal odebrat licenci.“

Vzájemné pomluvy

Lídr zrušené břeclavské ODS Radek Buk však kategoricky odmítá, že by s tvorbou letáku měl něco společného. „Je mi jasné, že to bude na mně. I proto, že mám takové technické schopnosti a možnosti. Ale ne, nemám s tím nic společného. Co vyvádí Pavel Suchánek, mě vůbec nezajímá,“ uvedl břeclavský radní.

Kdyby podle svých slov volil nějakou formu vyjádření, určitě by se pod něj podepsal. „Jsem docela překvapený tím, jak se ta kampaň celkově odvíjí. Politické strany, místo aby říkaly, co umí nebo co slíbí, říkají, co ti druzí neumí. Vyplývá to z toho, že strany nemají co nabídnout, tak pomlouvají druhé,“ poznamenal.

„Leták jsem v ruce nedržel, nevím, co je tam psáno. Takový způsob volebního boje, zvlášť když se pod to není schopný člověk podepsat, se mi naprosto nelíbí a nesouhlasím s ním. Rozhodně popírám, že by to bylo z prostředí břeclavské sociální demokracie,“ prohlásil zastupitel za ČSSD a krajský radní Oldřich Ryšavý.

Samotný Suchánek byl z podpásového útoku na svoji osobu zaskočený. „Vůbec netuším, kdo to mohl být. Kdo má zájem mě takto špinit. Samozřejmě, že nic z toho, co je tam napsané, není pravda. Ale opravdu nevím, jak bych se proti tomu mohl bránit,“ neskrýval Suchánek bezmoc. A připustil, že leták mu může ve volbách ublížit.