K vidění budou repliky historických letadel z první světové války, například Sopwith Strutter nebo Bücker. Některé předvedou své bojové letecké umění. Chybět nebudou ani novější soudobá letadla, z nichž asi nejzajímavější je Cessna 337 Skymaster. Malá letadla přiletí poprvé podpořit skupina vojenských stíhaček L159 Alca.

„Armáda skutečně přislíbila účast. Pokud vyjde počasí, mezi desátou a jedenáctou hodinou by měly přiletět dvě sto padesát devítky,“ potvrdil vedoucí leteckého provozu aeroklubu Václav Hrůza.

Své akrobatické umění předvedou akrobati na kluzácích. Představí se rovněž břeclavští modeláři se svými 3D akrobatickými modely letadel a vrtulníků.

Jako vždy se návštěvníci mohou těšit také na vyhlídkové lety letadlem, testovací jízdy vznášedlem a tandemové seskoky padákem. Navíc přibude jedna novinka. „Poprvé za jedenáct let jsou součástí nabídky i vyhlídkové lety ve vrtulníku,“ prozradil Hrůza.

Vstup na letiště je po celý den zdarma. Stejně jako v minulých letech jsou zakoupené poukazy na lety slosovatelné o věcné ceny.