Program, který bude mít dvě části, odstartuje od patnácti hodin jak na Náměstíčku, kde vystoupí jednotlivé kapely, tak na velké pláži u Laguny, kde se shromáždí děti. „Jde o uzavření hlavní turistické sezony a prázdnin. I z toho důvodu je jedna část věnována dětem," vysvětlila manažerka pasohláveckého kempu Marcela Čáslavová.

Pro nejmenší budou nachystány kromě honby za pokladem různé soutěže, výroba kostýmů, workshopy a doprovodné programy, děti si budou moci zdarma vypůjčit koloběžky. Celé odpoledne se ponese v pirátském duchu. Akcí bude provázet moderátor Ondřej „Blažmen" Blaho.

O hudební část programu se na náměstíčku postarají kapely Sugesce a Kentaur, dívčí uskupení K2 či brněnská skupina Kern. Představí se rovněž dvě revivalové skupiny: Jiří Schellinger Revival a Scorpions Revival. Chybět nebude ani domácí kapela Větry z jihu, „Při výběru kapel jsme se snažili cílit na všechny věkové skupiny. Například generaci středního věku by mohla oslovit skupina Kern," sdělila Čáslavová.

Lidé se na akci dostanou v ceně celodenního vstupného. To stojí padesát korun pro dospělé a třicet pro děti. Po páté hodině jsou oba lístky o deset korun levnější.

Závěrečná letní show není definitivní tečkou za hlavní sezonou. „Faktický konec letní sezony nastane až příští víkend. V následujícím týdnu ještě budou pokračovat akce jako animační programy nebo kino," dodala Čáslavová.

VÁCLAV PETRŮ