„Zájem o tábory byl stejný jako každý rok, krize se na nich nijak nepodepsala. Všechny už máme plně obsazené,“ sdělila ředitelka Domu dětí a mládeže v Mikulově Alena Židelová. Jak dodala, o příměstské tábory je letos dokonce větší zájem.

Rodiče tak mohli děti přihlásit například na příměstský tábor zaměřený na keramiku nebo turistiku nebo je poslat na osm dní za tancem. A společně se svými potomky zavítat třeba do Itálie.

Stejně jsou na tom rodiče i v Břeclavi, kteří si mohli vybírat ze široké nabídky tamního centra. Středisko volného času Duhovka pro zájemce připravilo na dvouměsíční volno třináct zajímavých akcí. A to jak v samotné Břeclavi, tak i v jiných koutech republiky.

„Už máme tábory plně obsazené, nepozorujeme, že by dětí ubývalo. Na příměstské tábory se nám přihlásilo hodně dětí, třeba příští týden téměř padesát. Takže ho musíme rozdělit. Jsme ale rádi, že rodiče mají zájem děti k nám dát,“ byla spokojená Dagmar Polachová z břeclavské Duhovky.

Děti vyrazí v Břeclavi třeba na kolech do Kančí obory nebo se mohou učit angličtinu. Společný tábor s rodiči je pak čeká v údolí říčky Libochovky.

„Myslím si, že rodiče jsou rádi, že mají v dnešní době práci a že můžou své děti někam na prázdniny dát,“ potvrdila stále velký zájem ředitelka Duhovky Bronislava Kocmánková.