Moravské Božolé Ševčíka je první předzvěstí blížícího se velkého svátku mladých vín, který je spjatý se svatým Martinem. Vinaři už v tomto období obvykle tuší, jaký nový ročník bude. „Ano, už se dá mnohé říct. Bílá vína mají pěkné kyseliny a jsou aromatická. U červených vín zaujme zralost, barevnost a plnost. Zdá se, že to bude pěkný rok. Zda bude dosahovat kvalit patnáctky, to se ukáže, až se vína posunou dál. Zatím mi to přijde podobně dobré jako loni," uvedl velkopavlovický vinař Radomil Baloun, který první letošní vína uvede na trh až před koncem roku.

Tak dlouho ale mnozí „vínomilové" čekat nechtějí. „Na mladá vína se už těším. Jsem zvědavý, jak se letos vinařům povedou. Hroznů bylo méně, což by se mohlo odrazit na výjimečnosti ročníku," vyhlíží oficiální listopadový start ochutnávek mladých vín Břeclavan Jaroslav Zálešák.

Hodnocením odborníků už prošlo prvních 277 vín, která usilují o značku Svatomartinské. Jaká budou? „Vůně a chuť u odrůdy Müller Thurgau bude převážně jemně muškátová s tóny tropického ovoce a broskve. Veltlínské červené rané přináší lehce mandlovo-hrozinkové aroma s ovocnými tóny zahradního ovoce a medu, v Muškátu moravském hledejme většinou vůni květu pomerančovníku, v chuti doplněnou o tóny kompotovaných mandarinek, čerstvého grepfruitu a pomela," popsal hlavní sommelier valtického Národního vinařského centra Marek Babisz.

Červená vína budou podle něj letos obecně lehká a svěží s ovocitým a sametovým koncem. „Vůně a chuť u odrůdy Svatovavřinecké bude připomínat černé třešně, sušené křížaly a tóny zavařených višní. Odrůda Modrý Portugal zaujme hlavně tóny drobného lesního ovoce jako borůvky či brusinky, doplněné o květinové tóny," pokračoval Babisz.

V prvním kole hodnocení splnilo podmínky pro použití známky Svatomartinské 248 vín z 71 vinařství, což ukazuje na kvalitní ročník.

Podle ředitele velkobílovických Habánských sklepů Josefa Svobody má letošní sklizeň tradiční moravský charakter. Konečně. „Léto se po delší době obešlo bez extrémů a bylo takové, jaké má být a jaké si ho pamatujeme z dřívějších dob. To se promítne i do vín. Ta letošní na tom budou dobře hlavně po aromatické stránce," míní také Svoboda.