Vinofol dal dohromady celkem tři tisíce lahví: s bílou etiketou je Ryzlink rýnský a s červenou pak Tramín červený. „Spolupráce pro nás hodně znamená. Navíc, když je turnaj ve stávající podobě zřejmě naposledy. Příště má být ve více zemích," říká Foltýn. Vína budou k dostání především v Českém domě, zájemci je ale pořídí rovněž ve vinotékách Vinofolu.

A jaké jsou reakce fotbalistů? „Reakce od nich přijdou spíš až po Euru, teď jsou tam od toho, aby hráli fotbal. Těžko si v takovém režimu mohou dovolit něco jiného," pokračuje Foltýn.
Ačkoliv u mnohých lidí vnímá v souvislosti s českou hrou pochyby, on má jasno. Za prvé tipuje postup ze skupiny, za druhé je šťastný, že se reprezentace na turnaj vůbec kvalifikovala. „Co mají říkat Holanďani, kteří ani nepostoupili? Když do toho jdou kluci naplno, není co řešit," cení si Foltýn dosažených výsledků.

Jaký vztah mají hráči k vínu, ví spíše z náznaků. Do tajů podle něj nahlédli spíše ti, kteří působili ve Francii na klubové úrovni. „Trochu se o to nejspíš zajímá Jarda Plašil a Petr Čech," doplňuje novosedelský vinař.

Nezastírá, že letošní výběr odrůd do kolekce byl – jak říká – ořech. Původně bylo ve hře odrůd dokonce šest, nakonec ale zvítězila varianta spojená s dvojicí barev národních dresů. Etikety jsou proto červené a bílé.