Po nedávném navázaní diplomatických vztahů s Lichtenštejnskem by mohla být vůbec první ucelenou expozicí, kterou knížecí rod přiveze ukázat i do České republiky.

Obyvatelům Břeclavska se ovšem příležitost prohlédnout si umělecké skvosty spojené s Lichtenštejny nabízí už nyní. Do Vídně to totiž nemají zase tak daleko. „Výstava prezentuje špičková díla z knížecích sbírek, které pocházejí z doby Karla I. z Liechtensteinu. S ním císař Rudolf II. některá díla směňoval,“ představil expozici Pavel Juřík, který o Lichtenštejnech a jejich působení především na Břeclavsku napsal knihu. Navíc přidal i několik rad a doporučení pro návštěvu vídeňského muzea.

Sídlí na adrese Fürstengasse 1, nedaleko Südbanhoff. Otevřeno má každý týden od pátku do úterý, vždy od deseti do sedmnácti hodin. Obchod v muzeu nabízí velké množství suvenýrů, knih o umění a muzeu v němčině a angličtině, reprodukcí obrazů a podobně.

Vstupné je deset euro, děti do šestnácti let v doprovodu dospělých mají vstup zdarma. Nechybí ani restaurace a v programu je možné si rezervovat i celodenní návštěvu muzea s koncerty a obědem v ceně nebo návštěvu koncertu Vídeňských filharmoniků se šampaňským.