Na trasách křižujících Břeclavsko vyznačí organizátoři šestadvacet památkově či jinak zajímavých míst, kde se lidé budou moci zastavit. A současně získat razítka do cyklopasu. „Protože řada těchto stanovišť je přímo v Břeclavi, mohou razítka sbírat i Břeclavané, kteří z nějakého důvodu nemohou, nebo nechtějí jezdit na kole. Ten, kdo získá alespoň dvanáct razítek, může si cyklopas v cíli vyměnit za slevové kupony," představil Piškula jednu z novinek.

Kupony nabídnou například volné vstupy na městské koupaliště, krytý bazén či veřejné bruslení na zimním stadionu, ale i slevy na ubytování nebo nákupy u partnerů akce. „Chtěli bychom, aby se lidé odjinud do Břeclavi vraceli
i ve zbytku roku," vysvětlil šéf Terezy, který chce na cykloakci přilákat i Rakušany. Součástí takzvaných voucherů bude rovněž slosovatelný kupon.

Lichtenštejnské stezky se pro cyklisty otevřou v Břeclavi v sobotu 21. května. Cyklopasy ale budou k mání už v pátek odpoledne na zimním stadionu. 
A v tento den už bude možné získat i některá z razítek.

Princ i princezna

Společný sobotní start se odehraje pod patronací zástupců knížecí rodiny Lichtenštejnů. „Účast již přislíbili princ Wolfgang a princezna Maria Pia Kothbauer, velvyslankyně Lichtenštejnska v Rakousku a České republice," zmínil Piškula.

Už ráno se pro zájemce otevře výstava historických rádií na zimním stadionu a také sezonní vinotéka. Připravený je rovněž křest nového cykloprůvodce Michala Jančaříka, který zahrnuje i Břeclav.

Cíl všech tří tras bude opět ve veslařském areálu nad břeclavským splavem. O zábavu se zde od dvou hodin odpoledne postará několik hudebních skupin.