Na nejbližší měsíce si připravila cyklus setkávání s osobnostmi z nejrůznějších oblastí. Už v sobotu od devatenácti hodin se lidé budou moci setkat s legendárním hudebním kritikem Jiřím Černým.

„Tradiční antidiskotéka ponese název Ro©kování s Jiřím Černým. Uskuteční se na prostranství Baru na Sokolce. V případě deště se pak přesune do sokolovny. Lidé se mohou těšit především na netradiční večer s poslechem dobré muziky, kterou nám naservíruje mentor dobrého vkusu, zasvěceného, inteligentního a vtipného psaní a vytříbeného jazyka,“ nalákala ředitelka Jihomoravské komunitní nadace Zlata Maděřičová.

Ta také nevyloučila, že by zájemci mohli prožít večer s hudebním kritikem ještě jednou. V srpnu. „Vzhledem k tomu, že Černý již tradičně tráví dovolenou v Lužicích, lze předpokládat, že v případě zájmu posluchačů se bude rokovat o těchto prázdninách ještě jednou,“ usmívala se Maděřičová, podle níž mají lidé v poslední době silnou potřebu se stýkat a povídat si spolu.

„Možná jsou tyto touhy po osobním kontaktu umocněné možnostmi moderní techniky, kdy můžeme skypovat, facebookovat napříč kontinenty. Na člena vlastní rodiny či souseda však čas nemáme,“ zamyslela se ředitelka.